eshop
 

Finský výrobce LED trubic vstupuje na mezinárodní scénu

Vstup na mezinárodní scénu | LED trubice Valtavalo
4. 2. 2014

Finský výrobce LED trubic Valtavalo se, právě po prvním roce od přesunutí výroby z Číny, do plně automatizované výrobní linky ve finském Kajaani, začíná orientovat na mezinárodní trhy.

Na konci roku 2013, získalo Valatavalo strategický kapitál ve výši 350 000 EUR od pečlivě vybraných investorů, kteří mají zkušenosti a znalosti v oblasti řízení velkých obchodních operací mezinárodního charakteru.

Valtavalo bylo také v současnosti přijato do první fáze projektu „Mladé inovativní podniky“ Young Innovative Companies (YIC), programu nabízeným Tekes, finskou agenturou pro financování inovací. Mimo jiné program zahrnuje dotaci ve výši 250 000 EUR.

První krok na cestě na mezinárodní scénu byl učiněn angažováním Maria Uusitalo. Manažerka se zkušenostmi z firem jako Nokia a Elektrobit bude mít na starosti mezinárodní obchod. Jejím prvním úkolem je vybudování evropských prodejních kanálů.

„Internacionalizace je přirozený proces.“

„Přijetí do YIC programu Tekes znamená splnění velmi přísných výběrových kritérií “, říká Markku Laatikainen, jednatel a spoluzakladatel Valtavalo. „Jedním z požadavků je, že společnost musí být mladší šesti let a mít důkaz o vysoce ambiciozních obchodních operacích.“

Podle Laatikainena byla internacionalizace pečlivě zváženým a přirozeným procesem vyplývajícím ze zavedení plně automatizované výroby v Kajaani v roce 2012.

Před zařazením do programu YIC, se Valtavalo připravilo na internacionalizaci účastí v projektu Go Global, který byl podporován Centrem pro ekonomický rozvoj, dopravu a životní prostředí (ELY Centre) a realizován Finpro. Mimo to se společnost Valtavalo účastnila projektu pro přípravu internacionalizace podporovaným ELY Centre a nově také  přípravného projektu YIC zaměřující se na přijetí do tohoto programu.

„Ve společnosti evropské top-kvality“

Společnost Valtavalo byla založena v roce 2008 a ve fiskálním roce 2013 dosáhla malého zisku a obratu ve výši 1,65 milionu EUR. V průběhu současného roku společnost cílí na 50% nárůst obratu oproti roku minulému a pochopitelně navýšení  zisku.

Laatikainen očekává v roce 2014 nárůst zahraničního obchodu o 200 %.

Rychle rostoucí trh s LED osvětlením byl poměrně zmatený levnými cenami nabízenými čínskými výrobci, ale podle Laatikainena, Čína ztrácí schopnost oslovovat klienty z firemního a veřejného sektoru.

„S našimi LED trubicemi G3, jsme našli cestu do společnosti evropských výrobců trubic špičkové kvality, kde můžeme nabídnout velmi výhodné ceny v porovnání se zavedenými výrobci, kteří v současné době mění oblast svého zaměření na trh s LED produkty.“

Laatikainen prozrazuje, že Valtavalo vyvíjí souběžně několik nových, očekávejme opět rekordních, produktů.

„V tomto kontextu očekáváme spuštění prvních takových produktů na trh koncem roku 2014.“

Další příležitost vidět sortiment produktů Valtavalo budete mít 18.-21.3. 2014 na veletrhu AMPER v Brně V České republice.

Fotografie pro mediální použití:
https://valtavalo.fi/yritys/Mediapankki/